ראיון עם טליה צרפתי, מנהלת מכירות, מגזר בטחוני, נוטניקס ישראל

מהם האתגרים המרכזיים של המגזר הבטחוני?

"המגזר הביטחוני עובר אתגרים רבים ומורכבים במעבר מהעולם "המסורתי" של מערכות סגורות ותהליכים מורכבים לטרנספורמציה דיגיטלית. הטכנולוגיה מתקדמת ומחייבת את הארגונים במגזר הביטחון להתאים את עצמם, את הארגון ותהליכי העבודה לעידן החדש על מנת שיוכלו להיענות לאתגרי השעה מחד ושיהיו רלוונטיים ותחרותיים בשווקים בהם הם פועלים. אתגר נוסף במגזר הביטחון שגם הוא צובר תאוצה, גם כחלק מהטרנספורמציה הדיגיטלית וחשיבה מחדש הוא המעבר לענן על כל סוגיו ובעיקר מה ניתן ונדרש להעביר לשם. ולבסוף, את כל השינויים הללו והכנסת טכנולוגיות ומודלים חדשים חייבים לעשות במגזר הבטחוני תוך הקפדה על הרמות הגבוהות ביותר של אבטחת מידע, אמינות ויציבות ללא פשרות של התשתיות, ביצועים ברמה גבוהה וכמובן התאמה לדרישות הרגולציה בתחום".

מהי התפיסה הרווחת לגבי הענן במגזר הבטחוני?

"התפיסה הרווחת כיום היא שילוב של כל סוגי העננים: פרטי, ציבורי והיברדי. האתגר הגדול הוא לקטלג ולחלק מה המידע אשר ניתן ונדרש להעביר לכל אחד מסוגי הענן", כאשר אסטרטגיית הענן הפרטי מהווה ברוב הגופים במגזר הבטחוני ובתעשיות בפרט, את מרכז הפיתוח עבור הפרויקטים ללקוחותיה הסופיים ופחות לצורך המערכות המרכזיות שלהם".

מהם הפתרונות של נוטניקס לאתגרים הללו והערך המוסף שלהם?

״כיום אנו מציעים מספר פתרונות מתקדמים לסיוע בהאצת הטרנספורמציה הדיגיטלית והמעבר לענן, כאשר השכבה הבסיסית שלנו בסל הפתרונות היא פתרון ה HCI (Hyperconverged-Infrastructure) מציע מערך בודד המשלב אחסון, מחשוב, ותקשורת בשכבה אחודה ופשוטה לניהול ואוטומטית ומכך משדרגת את הארכיטקטורה בהשוואה לסביבה מסורתית.

אנו מציעים מספר פתרונות על גבי שכבת ה HCI שלנו המאפשרות אוטומציה תוך שילוב עם עננים ציבוריים, כגון Nutanix-Calm אשר הינו מערכת אוטומציה לניהול ענן פרטי תוך תמיכה במערכות השונות באתר המקומי וכמובן תמיכה בספקי הענן המובילים.

לטובת אבטחת המידע אנו מספקים יכולות חכמות הן עבור הגנת הגישה לשרתים הווירטואליים זאת באמצעות יכולת מובנת של Micro-Segmentation המאפשר לשלוט ולהגן על התעבורה הנכנסת והיוצאת ויכולת נוספת היא יכולת זיהוי ל Ransomware עבור פתרון של שירותי הקבצים המובנה הפתרון.

בנוסף, כחלק מסל הפתרונות אנו יודעים גם לספק מערכת חכמה לניהול ויצירה של מסדי נתונים בשם Nutanix-Era אשר מאפשר לצוותי התשתיות לספק בסיס נתונים כשירות (DBaaS-Database as a Service באמצעות תפעול שקוף לאורך מחזור חיי בסיס הנתונים, ויכולות הפעלה פשוטה.

כיצד מבטיחים תשתית IT שתהיה יציבה, בטוחה ועם שרידות ברמה גבוהה?

"בסל הפתרונות הכולל של נוטניקס מוצע מגוון רחב של יכולות כדי לוודא שהנתונים והשירותים יהיו זמינים ורציפים.  בפלטפורמת התוכנה שלנו קיימת יכולת מובנית לזמינות גבוהה והגנה על נתונים. הארכיטקטורה מבוססת  web-scale , אשר אחד מעקרונות הליבה  שלה הוא היכולת לרפא את עצמה באופן אוטומטי ומהיר. לנוטניקס פלטפורמה אמתית המוגדרת כתוכנה, אשר מבוססת על שרת  Intel/AMD, הפלטפורמה עמידה בפני כל כשל שהוא. כגון כשל בדיסק פיזי, הנתונים נבנים מחדש באופן אוטומטי ומהיר ללא כל השפעה על האפליקציה. בנוסף, נוטניקס מציעה יכולות Snapshot באופן אוטומטי ומתוזמן. עבור מימוש DR, אנו מציעים יכולות הגנה על בסיס רפליקציה אסינכרונית, סינכרונית למחצה, סינכרונית וכמובן Active-Active".