נוטניקס מבססת את מובילותיה בתחום התשתיות האחודות (HCI) עם
הכרזות וחידושים בפלטפורמה שלה

נוטניקס מציגה התקדמות בפלטפורמה עם 50% שיפור ביצועים, יכולות אבטחת מידע חדשות, יכולות רשת ואוטומציה לעננים מרובים

8 בספטמבר 2020. נוטניקס, מובילה במחשוב ענן ארגוני, הכריזה בכנס השנתי .Next (שנערך השנה און ליין) על יכולות חדשות בפלטפורמת התשתיות האחודות (Hyperconverged-Infrastructure) שלה, כשהיא מציגה שורה של חידושים עבור מרכזי נתונים וענן. חידושים אלו כוללים קפיצת מדרגה של 50% במהירות הביצועים, יכולות של רשת וירטואלית כדי לפשט יישום בעננים מרובים, ניטור אבטחה מקצה לקצה כדי לתמוך באסטרטגיה של Zero-Trust, ואוטומציה מורחבת עם יכולות של תקצוב לניהול משאבי הענן. בנוסף להתרחבות פלטפורמת ה- HCI לענן הציבורי, החברה ממשיכה להרים את הרף לחדשנות בשוק ה- HCI הצומח במהירות, כשהיא מנגישה מודרניזציה אמתית של מערך ה- IT עבור כל הארגונים.

ההכרזה של נוטניקס מציגה את המחויבות של החברה לחדשנות המאפשרת לעמוד בדרישות המתרחבות של הלקוחות, והיא מרחיבה את השיבוש בסטטוס קוו בתעשייה.

HCI הפך לסטנדרט המהווה בסיס לעננים פרטיים, והתוכנה של נוטניקס זוכה להערכה מצד 17,000 לקוחות ואנליסטים בזכות פשטות ללא תחרות, גמישות, עמידות ואבטחה. כל אלה יחדיו הופכים את נוטניקס למובילה ללא מתחרים בשוק ה- HCI אשר צומח במהירות. לאחרונה, החברה זכתה להכרה כמובילה בדוח Forrester Wave לתשתיות מאוחדות לרבעון השלישי של 2020. בדוח של פורסטר נוטניקס זכתה לציון הגבוהה ביותר בכל הקטגוריות: היצע נוכחי, אסטרטגיה ונוכחות שוק. הדוח של פורסטר ציין כי "נוטניקס שמרה על מיקומה בראש שוק ה- HCI עם חדשנות, השקעה במחקר ופיתוח, מומנטום במכירות, שותפויות, וזכיה בלקוחות חדשים מכל האזורים ומגזרי השוק. יש לה מפת דרכים ברורה ומרשימה עבור כל מוצריה".

עם השיפורים החדשים האלה ב- HCI, לקוחות נוטניקס יהנו מתכונות כגון: שיפור ביצועים ב- 50% - את שיפור הביצועים ב- 50% משיגה נוטניקס באמצעות שדרוג נוסף של ארכיטקטורת ה- HCI כדי לאפשר ניצול של טכנולוגיות האחסון החדשות ביותר, כולל NVMe מבוסס SSD ו- Intel Optane SSD. כתוצאה מזמן התגובה הנמוך נוצר עליה של עד 50% במהירות הביצועים עבור עומסיI/O  אינטנסיבי כפי שקיים לדוגמא בבסיסי נתונים גדולים ויישומים ארגוניים בהיקפים גדולים. ההתקדמות שהוצגה גם משפרת את הצפיפות (density) של מכונות וירטואליות, אשר מביאה לירידה בעלות הבעלות הכוללת (TCO) של כל האפליקציות.

ניהול עצמי פשוט של מערך האחסון - טכנולוגיית Blockstore החדשה של החברה, לניהול עצמי של אחסון, מספקת יעילות גבוהה בהרבה ממערכות קבצים מסורתיות. בנוסף, תוכנת Nutanix HCI תתמוך בערכת הפיתוח לביצועי אחסון, SPDK – ספריית קוד פתוח שפותחה על ידי אינטל ומאפשרת לאפליקציות לגשת ישירות לנפחי NVMe. הדבר מקטין את הצורך בפעילות עודפת ברמת מערכת ההפעלה או ברמת ה- kernel ומייצר ביצועים מהירים אף יותר. יחדיו, Blockstore ו- SPDK מחזקים את היתרונות של הארכיטקטורה מוגדרת התוכנה של נוטניקס, המאפשרת שיפור מתמשך בביצועים ובעמידות.

אבטחת Zero-Trust פשוטה יותר ויכולות אבטחה נוספות - כחלק מהמחויבות ארוכת הטווח של נוטניקס לאספקת שירותי תשתית מאובטחים, החברה הכריזה על Flow Security Central, ממשק ניהול מרכזי מבוססת SaaS, המספק ניטור לצורך עמידה בתקנות ורגולציה, שקיפות רשת ותפעול אבטחה, בעננים פרטיים מבוססי נוטניקס וסביבות ענן פרטי. אסטרטגיית Zero-Trust דורשת בקרות מדיניות רשת מדויקות, ואת היכולת לדגום ולעדכן את המערכות בזמן אמת. עם זאת, ארגונים רבים מתקשים להשיג שקיפות לאפליקציות וניהול אבטחה מאוחד. Security Central מספק ללקוחות מרכז לתפעול האבטחה, כך שהם יכולים להעריך בקלות את מצב האבטחה הכוללת של הפעלות נוטניקס בארגון, לקבל המלצות מפורטות לגבי התאמת הסביבות שלהם לרגולציה, המספק את שקיפות הרשת כדי לאבטחה רשתות ענן פרטי וציבורי ואפליקציות לרוחב כל מערכי נוטניקס. בנוסף ל- Security Central, נוטניקס הכריזה גם על יכולות אבטחה חדשות, הנמצאות כעת תחת פיתוח, אשר יסייעו ללקוחות לחזק את אסטרטגיית ה- Zero-Trust שלהם, כולל: הרחבות לניהול מפתחות המובנה של נוטניקס והצפנת נתונים - כדי לספק סביבה מאובטחת ופשוטה יותר להפעלות קצה ו- ROBO.

רשתות וירטואליות להפעלות ענן קלות יותר - נוטניקס הכריזה על פיתוח יכולות רשת וירטואלית חדשות ב- Nutanix Flow, אשר משולבות באופן מובנה אל תוך מערך התוכנה Nutanix HCI. על בסיס מבנים ברורים של VPC (ענן פרטי וירטואלי), אשר נמצאים בשימוש על ידי ספקי הענן המובילים, Flow Networking יפשט משימות הקשורות ביצירה, בידוד וניהול רשתות מוגדרות תוכנה - רשתות אשר מחברות אפליקציות הפועלות על מרכזי נתונים פרטיים ובענן ציבורי. הפתרון יסייע להקל את ההפעלות של רשתות היברידיות וריבוי עננים. טכנולוגית VPC החדשה היא תוצאה של ההשקעה הרב שנתית של החברה בענן Nutanix Xi Cloud, אשר מעצים את הפתרונות מבוססי הענן של נוטניקס. כאשר היא תשולב עם הווירטואליזציה המובנת של נוטניקס (AHV), הטכנולוגיה תספק ללקוחות אפשרויות רחבות לחיבור בין עננים מרובים, הטמעה של מאפייני רשת מתקדמים, ותמיכה בצוותי DevOps באמצעות יכולות רשת גמישה, המאיצות ומספקות אוטומציה לתהליכי הפעלה של אפליקציות חדשות במגוון סביבות.

תובנות ואוטומציה של אפליקציות - נוטניקס הכריזה של ניהול תפעול תשתיות משופר, המשרת טוב יותר צוותי IT ומפתחי אפליקציות. Prism Ultimate, התוספת החדשה ל- Prism, מוסיפה עבור אפליקציות תובנות מתקדמות ואוטומציה לצורך פתרון בעיות של צווארי בקבוק בתשתית. הוא גם מציע שקיפות נוספת לגבי צריכה של משאבי IT בענן. שקיפות המאפשרת הפחתת עלויות IT ותכנון תקציבים טוב יותר. בנוסף, Nutanix Prism דוגם סביבות שאינן של נוטניקס, כולל מערכי וירטואליזציה נפוצים, כשהוא מעניק ללקוחות נוטניקס מבט מקיף אל כל התשתית שלהם, כולל סביבות של תשתית מסורתית.

"המהנדסים והארכיטקטים שלנו בונים את הבסיס לארכיטקטורה היברידית אשר תריץ את האפליקציות שלהם ותנהל את היקפי המידע הצומחים – דבר שהוא חשוב אף יותר כיום כאשר ה- IT משחק תפקיד אסטרטגי יותר", אמר רג'יב מיראני, סמנכ"ל טכנולוגיות בנוטניקס. "כדי לסייע במעבר של לקוחותינו למודלים היברידיים ושל ריבוי עננים, נוטניקס ביצעה השקעות משמעותיות במחקר ופיתוח כדי לקדם את מערך תוכנת הליבה שלנו. יכולות אלה יסייעו לחזק אף יותר את הביצועים והאמינות של התוכנה שלנו, וירחיבו את המסע שלנו לרוחב רשתות, אבטחה, ביצועים ואוטומציה".