נוטניקס משיקה יכולות ושירותי אחסון
חדשים בפלטפורמת הענן ההיברידי שלה

היכולות החדשות מבוססות על ההכרזה האחרונה של פתרון Nutanix Clusters, התומך בפתרון התוכנה של נוטניקס לניהול משולב ואחיד של התשתיות הפועל בסביבת AWS

3 בדצמבר 2020. חברת נוטיניקס, מובילה עולמית בפתרונות מחשוב ענן פרטי, היברידי ומולטיקלאוד (ריבוי עננים) השיקה יכולות חדשות ומתקדמות לאחסון מידע לא מובנה כגון קבצים ואובייקטים בפלטפורמת הענן ההיברידי שלה.

יכולות חדשות אלה מאפשרות ללקוחות נוטניקס לפרוס מארג אחסון היברידי בין עננים, קל וידידותי לשימוש, הניתן להרחבה בהתאם לצורך. זאת תוך מתן אפשרות לחברות וארגונים לחסוך באופן משמעותי בעלויות ניהול המידע והנתונים ולהגשים את חזון מודל הענן ההיברידי על כל יתרונותיו.

היכולות החדשות מבוססות על ההכרזה האחרונה של פתרון Nutanix Clusters, התומך בפתרון התוכנה של נוטניקס לניהול משולב ואחיד של התשתיות הפועל בסביבת AWS ובעתיד גם בסביבת Azure של מיקרוסופט. בתוך כך, נוטניקס מעדכנת כי פתרונותיה ניתנים להרצה בכל סביבות הענן תוך אימוץ מודל הפעלה פשוט במטרה לייעל את עבודת צוותי ה-IT ולאפשר לארגונים את הגמישות להריץ כל יישום בכל סוג ענן שיבחרו.

לדברי ראג'יב מיראני, מנהל הטכנולוגיה הראשי של חברת נוטניקס, "צוותי IT ברחבי העולם מתקדמים במהירות לסביבות היברידיות ומחפשים פתרונות טכנולוגיים שיקלו עליהם את המעבר הזה תוך ניהול יעיל ופשוט יותר של הטכנולוגיות השונות. לאחרונה הרחבנו את פתרון התוכנה שלנו לאיחוד תשתיות לענן הציבורי באמצעות ההכרזה על Nutanix Clusters . זאת כדי לסייע לארגונים וצוותי ה-IT בצורך משמעותי זה. המיקוד שלנו כרגע הוא לשדרג את יכולות הפלטפורמה שלנו יחד עם ניהול קל ויעיל של מארג האחסון הארגוני החוצה סביבות ענן שונות".

בין השיפורים והיכולות החדשות בפלטפורמת הענן ההיברידי של נוטניקס:

שכבת ענן לאחסון אובייקטים: פתרון Nutanix Object  להעברת שכבת נתוני אובייקטים לאחסון אובייקטים התואם ל- S3 לרבות אחסון בענן כגון AWS S3 . יכולת זו מאפשרת לחברות וארגונים לחסוך בעלויות האחסון והארכוב לטווח הארוך תוך ניצול יתרונות תשתית הענן הציבורי. יכולת זו משפרת באופן משמעותי את ניהול מחזור חיי הנתונים על פני סביבות ענן שונות תוך שמירה על נראות ושליטה בזכות שמירת המטא-דאטה באופן מקומי לחיפוש ואחזור מהירים יותר.

זמינות פתרון אחסון הקבצים Nutanix Files :Hybrid Cloud File Storage זמין כעת להרצה בעננים ציבוריים באמצעות Nutanix Clusters. פתרון זה לאחסון קבצים בענן היברידי מאפשר ניהול מאוחד ופשוט באמצעות חלונית אחת, בכל תצורת ענן, למשרדים מרוחקים, מרכזי נתונים וענן ציבורי.  יכולת זו מספקת לחברות וארגונים את הגמישות לבחור בענן המתאים, אפשרויות הרחבה יעילות וקלות ליישום ושליטה טובה יותר על אחסון הקבצים בענן היברידי.

התאוששות מאסון מהירה וקלה יותר - באמצעות פתרון Nutanix Object and Files  ניתן להגיע ליעד  נקודת התאוששות (RPO) משופר יותר עם זמינות מלאה של המידע במרכזי הנתונים ובעננים במקרה של אסון. אובייקטים מספקים כעת שכפול זרימה עם RPO של מספר שניות, המועיל במיוחד עבור עומסי עבודה מבוססי קונטיינרים, שיכולים לעשות שימוש בנקודות קצהS3  לאחסון הראשי. יכולת זו מאפשרת לחברות וארגונים לשלב את היישומים הקריטיים שלהם בתצורת קונטיינרים ולהבטיח המשכיות עסקית גם בנסיבות המאתגרות ביותר. כמו כן, Nutanix Files מספק כעת תמיכה ב-RPO של עד דקה, לעומת שעה עד כה, דבר שימושי במיוחד בהפעלת יישומים ארגונים המשתמשים בנקודות של קצה של NFS ו-SMB.

לדברי אריק בורגנר, סגן נשיא למחקר בקבוצת מערכות תשתית, פלטפורמות וטכנולוגיות ב- IDC , "ארגונים נדרשים לפתרונות שיעזרו להם בהתמודדות עם טרנספורמציה דיגיטלית והמעבר לענן היברידי אמיתי. יכולות המפתח הנדרשות להצלחה במסע זה הן פשטות ואחידות בכל נקודות הפריסה וסביבות הענן. פתרון שיכול לספק חווית ניהול משולבת ואחודה לכל נתוני הארגון באשר הם, בדומה לפתרון File and Object של נוטניקס, יהיה הבחירה הנכונה עבור ארגונים רבים".